برترین کشورمشاوره برنامه ریزی تخصصیپنجره موفقیت
درس یار
انتخاب رشته

"ماهی رو هروقت از آب بگیری تازه ست..." این جمله ای که بارها و بارها شنیدیم و هربار با حالت افسرده ای که انگار زندگیمون به ته رسیده میگیم باشه دوبار!!!
هارلاند دیوید سندرز(سرهنگ سندرز)، اپرا وینفری، هنری فرد، مایکل جردن، ابراهام لینکلن و ...باورکنید میتونم یه کتاب رو لیست کنم که زندگی سختی داشتن و تا میانسالی موفقیت که هیچ، شکست های زیادی خوردن...(حتما زندگی نامه این افراد رو در بخونید تا مفهوم درستی از شکست، نداشتن موقعیت و امکانات و این جمله بدست بیارید"هیچ وقت برای شروع دیر نیست...")
اما این موارد در طول عمر انسانهاست و حتما میگید تو کنکور که زمان محدوده اینطورچیزی رخ نمیده، خبر بدی برای شما دارم، سالهای اخیر و برای بارها افرادی بودند که موفقیت چشمگیری در زمان محدود در کنکور بدست آوردند، موضوع اصلی در این است که دید شما از موفقیت چیست!!!
موفقیت=(تلاش*توانایی*امکانات*و…)/زمان
یعنی در یک زمان مشخص با توجه به حداکثر تلاش نتیجه ای مشخص حاصل میشهکه مثلا برای یک دانش آموز معمولی با معدل 17 که 6 ماه برای کنکور مداوم درس خونده مثلا رتبه سه هزاره...
اکثر شما به جز موارد مشترک در مقاله روزشمار کنکور، بخاطر شرایط سخت خانواده و نداشتن امکانات یا تلاش زیاد در سال های گذشته و نتیجه ضعیف دست از تلاش برداشتید و درحال ناسزا گفتن به عالم و آدم هستید، من دو راه برای شما دارم:
1) راه ساده: راهی که اکثر بازنده ها انتخاب میکنن یعنی ادامه دادن به ناسزا گفتن و تلاش نکردن که همه میدونید نتیجه ای جز شکست نداره. در این مورد کمکی از من ساخته نیست، به کار خود ادامه دهید...
2) راه دشوار: راهی که برنده ها انتخاب میکنن یعنی دوباره شروع کردن، دوباره تلاش کردن و بارها و بارها شکست خوردن تا به پیروزی رسیدن...مطمئن باشید راه موفقیت آسون نیست، وگرنه هرکسی موفق میشد، باید سختی بکشید و تلاش کنید...برای این دسته از دوستان خبر خوشی دارم؛ موفقیت پیش روی شماست...این موضوع که شما تلاش کنید و نتیجشو بگیرید وعده ی خداست...اما بعد از اینکه تصمیم به شروع مطالعه برای کنکور میگیرید سوالات زیادی در ذهنتون ایجاد میشه، مثل اینکه چجوری بخونم یا با چه برنامه ای بخونم، تمرکز ندارم و دستم به درس نمیره و خیلی از سوالات دیگه که بسته فرد و نوع رفتارش متفاوته، پس در درجه اول میتونید به مقالات همین سایت مراجعه کنید و در صورت نیاز با مشاورین متخصص صحبت کنید.
در پایان این مقاله لازم می دونم به این موضوع اشاره کنم زمانی که شما برای 4 ساعت (زمان تقریبی کنکور سراسری) برنامه ریزی می کنید، لازمه ی کارآمد بودن برنامه شما، دقیق و کاربردی بودن اونه...این مقاله خلاصه ای از متد بسیار قوی آموزشی که در دانشگاه های برتر جهان آموزش داده می شود. برای بهره مندی کامل از این متد با مشاورین تخصصی کنکور صحبت نمایید.
توفیق رفیق راهتان

محصولات آموزشی


موسسه کنکوری ونوس